KURZY

Kurz je balíček lekcí, které na sebe tématicky i časově navazují.

V některých případech je možné účastnit se lekcí jednotlivě – možnost drop-in.

Na všechny kurzy je nutné se registrovat předem skrze rezervační systém studia.

BabYoga

aneb cvičení pro novorozence, kojence, batolata a děti do 4 let

Myšlenka BabYogy vychází z pricipů a ideí jógy. Cesty usebrání se…cesty laskavosti (především k sobě)…cesty všímavosti a plné pozornosti. Učí maminky být v přítomném okamžiku. Důvěřovat své intuici. Nalézt svou „kotvu“ ve vlnách mateřství. A s laskavostí plnou všímavosti prohlubovat přirozené pouto mezi nimi a miminkem.

BabYoga nabízí uvolnění a zábavnou interakci mezi rodičem a dítětem. Během praxe vycházíme z Ayurvedského principu péče o miminko i navazujeme na indické masáže miminek. Cviky pro maminky i miminka jsou inspirovány vývojovou kineziologií, skrze kterou objevujeme (někteří znovuobjevují:-)) základní principy pohybu.

Zkrátka umožňujeme dítěti i mamince poznávat vlastní tělo – sžít se s ním, zábavnou formou a přrozeně je stimulovat. Praktikování BabYogy dodává sílu, energii, rovnováhu a ohebnost. V kombinaci s hlasem a různými podněty rozvíjíme vývoj dítka, hrubou i jemnou motoriku.

KAŽDÝ ČTVRTEK skupiny dle věku dítěte – viz rozvrh (15.2.-28.6.2018)

Více informací: http://www.babyoga.cz

 

 

Little Bubbles v Bindu

LITTLE BUBBLES (3-5let)

Jóga, hraní, protažení, relaxace a nevědomé učení se nových anglických slovíček, které děti senzomotorickou výukou spontánně spojují do vět – to je bublinková jóga s angličtinou.

Během každé lekce si protáhneme si naše tělo od hlavičky až k ploskám u nohy, naučíme se relaxovat, odpočívat a pozorovat, co se uvnitř nás samotných děje. Budeme se smát, spolupracovat a bude to moc fajn. Každou hodinu na nás čekají jiné příběhy a nejrůznější dobrodružství. Vždy se ale přeneseme do země, kde se mluví pouze anglicky. Procvičíme spoustu nových anglických slovíček, budeme zpívat, básnit a fantazírovat!

každé PONDĚLÍ 15,30-16,30 (19.2.-4.6.2018)

LEKCE VEDE: TIHANA

Více informací: http://www.littlebubbles.cz/

 

 

 

Jóga pro holky (11-15let)

Pravidelné cvičení Jógy přináší vědomé vnímaní těla, které se právě v tomto věku mění. Tvoříme si sebevědomí a jistotu. Zároveň začneme také vnímat svojí mysl a emoce, které je potřeba zpracovat, abychom si netvořily bloky do budoucna. Jóga se cvičí vždy s láskou a respektem vůči sobě a ostatním a tento návyk nám ušetří spoustu starostí i v každodenním životě.
Lekce je mírná hatha jóga, která odpovídá vyvíjejícímu se tělu.

KAŽDÉ ÚTERÝ 16,10-17,10 (10.4.-26.6.2018, mimo 1.5. a 8.5.)

LEKCE VEDE: TIHANA

Jóga pro holky
Jóga pro začátečníky

Jóga pro začátečníky I

kurz s možností drop-in (možnost hlásit se na jednotlivé lekce zvlášť)

Od první lekce se budeme intenzivně věnovat učení a rozvíjení jednotlivých ásan a sestav. Naučíme se nejznámější jógovou sestavu Pozdrav slunce, ásany jako Bojovník I, II, Trikonásanu, Stoj na ramenou. Naučíme se správně provádět záklony a předklony, tak abychom v nich zapojily správnou svalovou souhru. Řekneme si o správných pohybových vzorcích. Ukážeme si jak v jednotlivých ásanách zapojit úchop a záměr. Povíme si i něco málo z teorie: Patanjaliho osmidílná stezka – jama a nijama, ásana, pránájámá atd.

Kurz je vhodný pro úplné začátečníky, ale i ty, kteří dlouho nepraktikovali a chtějí si základy osvěžit či zopakovat.

KAŽDOU STŘEDU 15,30-16,30 (17.1.-2.5.2018)

LEKCE VEDE: PETRA

Jóga pro začátečníky II

kurz s možností drop-in (možnost hlásit se na jednotlivé lekce zvlášť)

Tento kurz volně navazuje na Kurz pro začátečníky I. Kurz je určen jak účastníkům kurzu I, tak i těm, kteří si chtějí prohloubit znalosti z filozofie i praxe jógy. Probereme základy jógové jemnohmotné anatomie. Řekneme si něco o mudrách a mantrách. Seznámíme se s jednou z nejvýznamnějších literárních památek Indie – Bhagavadgítou. Ukážeme si, že pozdrav slunci není jedinou jógovou sestavou. Prohloubíme ásanovou praxi. Zaměříme se také na praxi relaxace a meditace.

KAŽDOU STŘEDU 17-18 (17.1.-2.5.2018)

LEKCE VEDE: PETRA

Jóga pro začátečníky

Zpět ke správnému držení těla

letní kurz

Každý máme vzorec pohybu, který je naprosto jedinečný a každý jsme měli do vínku vložený ten správný. Postupem času, jednostranným zatížením, sedavým zaměstnáním, ale i naším psychickým nastavením se naše vzorce pohybu začali měnit a my se hrbíme, prohýbáme či uhýbáme na stranu. Pojďme se společně vrátit ke správným vzorcům pohybu, které nám byly dány už od narození.

KAŽDOU STŘEDU 17-18 (6.6.-18.7.2018, mimo 4.7.)

LEKCE VEDE: PETRA