sarka-lektor

WORKSHOP TRAUMA SENSITIVE JÓGA: PRINCIPY, ZKUŠENOSTI, PRAXE

„Jógová podložka je dobrým místem, kam se vydat když verbální terapie a antidepresiva nestačí.“ ~ Amy Weintraub

V průběhu workshopu se prakticky seznámíme se základními koncepty trauma-sensitive jógy. Pomocí jemného, citlivého přístupu se v bezpečném prostředí jógového studia ponoříme do vnímání sebe sama a naučíme se rozhodovat se podle toho, jak se právě v daný moment cítíme. Dozvíme se, proč je dobré nezapomínat při harmonizaci své psychiky na své tělo a jak si přizpůsobit i běžnou lekci jógy svým aktuálním potřebám.

Prožité trauma zasahuje do všech sfér lidské bytosti – do oblasti fyzické, mentální, behaviorální, sociální a spirituální. Flashbacky, ataky paniky a úzkostí, neustálá ostražitá pozornost a napětí, disociace, obtíže se spánkem jsou jen malým výsekem somatických reakcí na prožitou nadlimitní zátěž. Trauma-sensitive jóga je může pomoci těm, kteří si prošli zkušeností jako je domácí násilí, sexuální zneužívání, zanedbávání v dětském věku, válečná zkušenost,přírodní katastrofy, nehody, kriminální činy….

Nemusíme však projít ničím velkým, ochromujícím, či tragickým, abychom vnímali, jak jsme vyvedeni mimo své centrum. Někdy stačí dlouhodobý pracovní stres, problémy v partnerském vztahu, intenzivní péče o děti či o nemohoucího blízkého člověka, zákrok v nemocnici, při kterém se cítíme bezmocní, porod dítěte, který nebyl zcela podle našich představ atd.

Účast na workshopu není omezena věkem a předchozí zkušenost s jógou není nutná. Setkání však může být obohacující i pro učitele jógy, kteří zde získají inspiraci, jak mohou ve svých lekcích vyjít vstříc lidem, kteří nějakou nadlimitní událostí či traumatem prošli, či pro lidi z pomáhajících profesí, kteří také mohou některé z principů trauma-sensitive jógy integrovat do práce se svými klienty.

WORKSHOP VEDE: Šárka Soudková

KDY: neděle 1.11. (10:00-12:30)

CENA: 450 / 350 Kč (studenti, mateřská, důchod) 

PLATBA: Záloha 50% na č.ú.: 2107703573/2700 (do poznámky „traumasensitive_příjmení”), zbytek hotovostně ve studiu

REGISTRACE : http://bindu-yoga.isportsystem.cz