o bindu

 

Pojem BINDU

Bindu je původně sanskrtský termín, který byl v různých kontextech ověnčen mnoha významy. Doslovně znamená „bod; tečka; zdroj esence; střed nebo kapka“. Ve filosofickém pojetí symbolizuje harmonický střed neboli integrované bytí. Je metafyzickým bodem styku mikrokosmu s makrokosmem, setkáním hmoty a ducha, je potenciální esencí reality. Bindu je pevným bodem mimo čas a prostor, obsahuje veškerou statiku i dynamiku, vznik, trvání i zánik. Z tohoto rámce idejí vychází i naše představa tvůrčího prostoru pro jógu.

BINDU a My

Pojem  bindu  jsme si vypůjčili jako symbol pevného středu, v němž se duše a tělo, člověk a vesmír stávají jedním. Bindu pro nás znamená bod návratu k sobě, k celistvosti. Je semínkem vědomé pozornosti, která nás učí život prožívat nikoliv jen přežívat. Bindu je zrnko možnosti, že lze spokojeně a možná i lépe, a celistvěji žít. Bindu je bod inspirace, kde se možné stává skutečným.

Studio založila roku 2013 Bb (Mgr.Barbora Hu, RYT), a vedla jej do roku 2017, kdy jej převzaly nové majitelky Klára Burgess a Magdalena Krupová, které jsou nyní v jeho vedení, za aktivní spolupráce s tvůrčím týmem skvělých lektorů studia.

BINDU a Vy

Nabízíme různorodé hodiny jógy a spřátelené aktivity (spontánní tanec, tvůrčí dílny, sebe-rozvojové aktivity např. Human Design consulting), vedené kvalitními lektory, v příjemném a kreativním prostředí, designovaném Ing. arch. Robertem Hu.

V našem rozvrhu naleznete otevřené lekce různých úrovní pokročilosti a zaměření; kurzy; tematické workshopy a semináře. Zároveň je možné sjednat balíčky jógy na míru pro firmy. Mezi naše domény patří vedle hatha jógy a jejích odnoží zejména individuální lekce.

Naším mottem je lidský, přátelský a individuální přístup v profesionálním rámci. Bindu by se mělo stát přátelským místem setkávání s druhými lidmi i se sebou samým.

Bindu není duchovním centrem ani fitness tělocvičnou, ale místem vědomé práce i radostné hry s tělem, duší a prostorem mezi nimi. Snažíme se vyjít vstříc každému, bez ohledu na pohlaví, věk, národnost, vyznání či  tvar osobního přesvědčení. Vážíme si pozitivních referencí od našich jógujících, některé jsou k nahlédnutí zde.

BINDU prakticky

Studio se nachází v srdci pražského Smíchova, pár minut chůze od zastávek Arbesovo náměstí a Švandovo divadlo. Parkování v ulici je možné, i přesto doporučujeme ve všední dny nechat vůz v OC Smíchov (5 minut od studia), kde je parkování na 3 hodiny zdarma. Na konci Drtinovy ulice je též placené parkoviště vedle poliklinky (cena cca 30Kč/hod)

Studio disponuje sálem s vyhřívanou podlahou a stropní cihlovou klenbou organického tvarosloví. Mobilní šatna se nachází na konci sálu, je oddělena pro muže a ženy. Studio disponuje sprchou. Kapacita sálu je 15 osob, ve studiu jsou k dispozici pomůcky k zapůjčení. Bindu má partnerskou vazbu s platformami Benefit Plus, Benefetiy a Sodexo. Není problém domluvit ani fakturaci konkrétních služeb pro zaměstnavatele. Veškeré rezervace probíhají online z rozvrhu přes elektronický systém rezervací, kde se dají také pohodlně spravovat. Platby za lekce přijímame ve studiu jen hotovostně, jednorázově či zakoupením zvýhodněných permanentek, převodem či kartou při učinění rezervace s přiděleným variabilním symbolem.

Tak jako respektujeme my vás, respektujte prosím i vy nás a přečtěte si před první návštěvou kodex správného jógujícího a podmínky rezervací a storna. Pokud s jógou začínáte, doporučujeme nahlédnout i do obecných doporučení.