o bindu

 

Pojem BINDU

Bindu je původně sanskrtský termín, který byl v různých kontextech ověnčen mnoha významy. Doslovně znamená „bod; tečka; zdroj esence; střed nebo kapka“. Ve filosofickém pojetí symbolizuje harmonický střed neboli integrované bytí. Je metafyzickým bodem styku mikrokosmu s makrokosmem, setkáním hmoty a ducha, je potenciální esencí reality. Bindu je pevným bodem mimo čas a prostor, obsahuje veškerou statiku i dynamiku, vznik, trvání i zánik. Z tohoto rámce idejí vychází i naše představa tvůrčího prostoru pro jógu.

BINDU prakticky

Studio se nachází v srdci pražského Smíchova, pár minut chůze od zastávek Arbesovo náměstí a Švandovo divadlo. Parkování v ulici je možné, i přesto doporučujeme ve všední dny nechat vůz v OC Smíchov (5 minut od studia), kde je parkování na 3 hodiny zdarma. Na konci Drtinovy ulice je též placené parkoviště vedle poliklinky (cena cca 30Kč/hod)

Studio disponuje sálem s vyhřívanou podlahou a stropní cihlovou klenbou organického tvarosloví. Mobilní šatna se nachází na konci sálu, je oddělena pro muže a ženy. Studio disponuje sprchou. Kapacita sálu je 15 osob, ve studiu jsou k dispozici pomůcky k zapůjčení. Bindu má partnerskou vazbu s platformami Benefit Plus, Benefetiy a Sodexo. Není problém domluvit ani fakturaci konkrétních služeb pro zaměstnavatele. Veškeré rezervace probíhají online z rozvrhu přes elektronický systém rezervací, kde se dají také pohodlně spravovat. Platby za lekce přijímame ve studiu jen hotovostně, jednorázově či zakoupením zvýhodněných permanentek, převodem či kartou při učinění rezervace s přiděleným variabilním symbolem.