OTEVŘENÉ LEKCE

Nevíte jaká lekce je pro Vás ta pravá? Chcete si každý den vybrat jinou lekci podle toho, jak se právě cítíte? Nechcete se vázat zakoupením balíčku lekcí na sebe tématicky navazujících?

Pak jsou otevřené lekce vhodné právě pro Vás. Otevřené lekce Vám přináší různorodost v obsahu i vedení lekce.

Na všechny otevřené lekce je nutné se registrovat předem skrze rezervační systém studia, platba se provádí na místě či převodem. Rezervace je závazná, v souladu s podmínkami studia, pokud na rezervovanou lekci nemůžete dorazit, je nutné rezervaci včas zrušit.

Současně v Bindu nabízíme lekce různého zaměření. Lekce níže uvedené nejsou kompletním výčtem, stránky v tuto chvíli aktualizujeme. Všechny lekce V Bindu v tuto chvíli nabízené najdete zde:  rozvrh a rezervace

Jóga s radostí - Magda Nguyen

 

JÓGA S RADOSTÍ

Hodina se nese ve znamení vinjásy. Ta nám dopřává harmonického spojení dechu a pohybu a staví na plynulém přecházení z jedné do další ásany. Plynulé navazování ásan odkrývá vnitřní logiku těla, dechu, pohybu a mysli, vede k celistvosti prožitku. Vinjása jóga slouží jako metafora vlastního bytí, subjektivního vnímání a vlastní reakce na ni. Na jógamatce během své praxe prožíváme celý svůj život. S obavami, odvahou, jemností, pochybami, smířením, klidem a radostí.

VEDE: Magda

 

HATHA JÓGA

Hatha jóga klade důraz na ucelenou praxi vedoucí k rovnováze mysli, těla i duše. Lekce jsou vedeny v mírnějším tempu se zaměřením na prožitek ze cvičení, což nám pomůže ponořit se více do sebe a vymanit se na chvíli z věčného kolotoče mysli. V ásanové praxi budeme balancovat mezi aktivitou a uvolněním, dynamičtějším a klidnějším prováděním jednotlivých cviků. Důležitou součástí je i práce na kontinuálním zaujímáním jednotlivých pozic, kdy se za použití vědomého dechu, času a gravitace budeme dostávat blíže k limitům našeho těla. Malá část hodiny bude věnována i dechovým technikám pránájámy, jež kromě mnoha jiných benefitů napomáhají k očistě organismu na fyzické i mentální úrovni.

VEDE: Vendula

JÓGAVÁNEK

„JógaVánek“ je jemné a hravé plynutí pohybu s dechem na vlně vědomé pozornosti a záměru.

JógaVánek nás provází pestrou škálou ásan, statických pozic a tělesných pohybů. Doplní tak potřebné prokrvení oslabeným částem těla, a tím pomůže k odplavení toxických látek. JógaVánek je pomocníkem k uvolnění možného napětí, ke zlepšení ohebnosti a odstranění různých vnitřních tření v těle. Budeme společně dbát na správné držení těla. Řádně nastavené, zaosené tělo se pomocí vědomého nádechu a výdechu postupně ztišuje.

Setkání jsou protknuta rozjímáním, mantrou, pránájámou či tancem.

VEDE: Hanka

 

VINYASA JÓGA

Budeme plynout na vlnách našeho dechu. Rozproudíme pránu – životadárnou energii, protáhneme a posílíme celé tělo a na závěr se ponoříme do klidu a uvolnění. Hodiny vinyasy jsou poměrně dynamické, což vyžaduje, aby se mysl v dané době soustředila. Samotná praxe je jako pohybová meditace. Ve chvíli, kdy spojíme dech a tělo, nemá naše mysl šanci bloudit, zůstáváme přítomní, ve stavu odevzdání a čistého bytí. Po lekci se budeme cítit silnější, pružnější, obratnější a také vyrovnanější, budeme odcházet s úsměvem :-).

VEDE: Marta

GRAVID JÓGA

Gravid jóga nebo jednoduše jóga pro těhotné je určena nastávajícím maminkám, které překročily první trimestr gravidity a jejichž těhotenství není rizikové. Gravid jóga se od obyčejného kondičního cvičení s těhotnými liší v tom, že svým záběrem přesahuje “pouhou” přípravu na porod. Jóga pro těhotné učí maminky jak rozumět změnám na úrovni jejich těla i emocí, zbavuje je bolestí zad a kloubů, otoků, učí je správně dýchat a relaxovat. Jóga těhotným pomáhá si toto období užívat, vede je k tomu, aby je zdravě prožívaly, nikoliv jen přežívaly. Uvolňuje a posiluje nejvíce zatížené tělesné partie, zlepšuje cirkulaci krve v pánvi i dolních končetinách, zlepšuje trávení, napomáhá jako prevence otoků. Pomáhá maminkám komunikovat s dítětem už před narozením, učí je se uvolnit skrze zvládnutí práce s dechem.

VEDE: Jana, Maruška