OTEVŘENÉ LEKCE

Nevíte jaká lekce je pro Vás ta pravá? Chcete si každý den vybrat lekci podle toho, jak se právě cítíte?

Pak jsou otevřené lekce vhodné právě pro Vás. Otevřené lekce Vám přináší různorodost v obsahu i vedení lekce.

Zajistěte si své místo případně informace o změnách konání lekce registrací na lekci skrze rezervační systém studia.

 

JÓGOBYTÍ

od září KAŽDÉ PONDĚLÍ 18,30-20,00

Jógobytí není cvičením bez pointy a smyslu. Je určeno pro jedince, kteří chtějí uchopit svůj život do vlastních rukou, protančit se v nádechu a ve výdechu ásanu za ásanou k skutečnějšímu vnímání sebe.

Základními kamenem hodiny je hatha jóga (flow) a jógová terapie.

VEDE: Maruška

REZERVACE LEKCE

VENKOVNÍ JIN JÓGA – KINSKÉHO ZAHRADA

KAŽDÁ STŘEDA 18,30-20,00

Jin jóga je hluboká uvolňující praxe, která přesahuje svalovou pružnost a proniká do tenzí vytvořených kolem kloubů, šlach, a fasciální tkáně. Prodloužená doba setrvání v této transformační praxi umožňuje pojivovým tkáním uvolnit napětí, zaktivovat regenerační schopnosti těla, umožnit průchodnost energie a oživit tím pohyblivost. Jinová jóga pracuje s tématem sebe-přijetí, důvěrou a odevzdáním se. Může se tak stát, že opadnou neužitečná brnění, napětí, kontrola a strachy. Je to hloubkový proces otevíraní se vlastnímu potenciálu.

Jedná se o styl jógy, který doplňuje jakékoliv fyzicky náročné cvičení nebo stresující životní styl.

VEDE: Kristína

REZERVACE LEKCE

Jin jóga

Jóga pro začátečníky

JEMNÁ HATHA JÓGA

NEJEN ZAČÁTEČNÍCI

od září KAŽDÉ ÚTERÝ 19,45-21,00

Zjemněná forma hatha jógy, doporučujeme začátečníkům nebo lidem s jistým zdravotním omezením (vždy upozorněte předem lektora). Vhodná i pro pokročilé, kteří chtějí jemnou formou rozvolnit tělo i mysl a naladit se na víkend.

Lekce je zaměřena na jemnou práci s pozorností na úrovni těla (ásana), dechu (pránajáma), koncentrace (dháraná), končí vědomou relaxací.

VEDE: Zuzka

REZERVACE LEKCE

HATHA FLOW

od září KAŽDÉ ÚTERÝ 17,20-18,20

V lekcích Hatha flow budeme jemně a s laskavostí vůči sobě samé/mu plout z jedné pozice do další. A přitom si dopřejeme čas zastavení, vydechnutí nepotřebného a nadechnutí nové síly.
Naladíme se na své tělo, na své flow. Budeme tančit, dupat a zpívat – zkrátka dělat to, co naše tělo, mysl a duše zrovna potřebuje.

Lekce je jemně dynamická, vhodná pro začátečníky i pokročilé. Každou lekcí nás bude provádět jiné téma (vděčnost, sebeláska atd.).

VEDE: Anna

REZERVACE LEKCE
Gravid jóga

GRAVID JÓGA

od září KAŽDÉ PONDĚLÍ 17,00-18,15 A ČTVRTEK 17,20-18,20

Gravid jóga nebo jednoduše jóga pro těhotné je určena nastávajícím maminkám, které překročily první trimestr gravidity a jejichž těhotenství není rizikové. Gravid jóga se od obyčejného kondičního cvičení s těhotnými liší v tom, že svým záběrem přesahuje “pouhou” přípravu na porod. Jóga pro těhotné učí maminky jak rozumět změnám na úrovni jejich těla i emocí, zbavuje je bolestí zad a kloubů, otoků, učí je správně dýchat a relaxovat. Jóga těhotným pomáhá si toto období užívat, vede je k tomu, aby je zdravě prožívaly, nikoliv jen přežívaly. Uvolňuje a posiluje nejvíce zatížené tělesné partie, zlepšuje cirkulaci krve v pánvi i dolních končetinách, zlepšuje trávení, napomáhá jako prevence otoků. Pomáhá maminkám komunikovat s dítětem už před narozením, učí je se uvolnit skrze zvládnutí práce s dechem.

VEDE: Jana, Maruška

REZERVACE LEKCE

JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA

od října VYBRANÉ PÁTKY 18-19

Ztuhlé klouby, napjaté svaly a pokřivena páteř –  podle orientálních představ tyto překážky způsobují, že se tok životní energie (prána) blokuje a stagnuje. Moderní západní pojetí se pak opírá o fakt, že kloubní spojení a úpony svalů jsou bohatě nervově bohatě zásobenými místy, a při jejich ztuhlosti či zbytečném napětí vzniká chronické podráždění s mnoha sekundárními důsledky.

Hatha jóga obecně upřednostňuje pomalé pohyby, plynulost a výdrž v pozicích. Člověk se po cvičení ásan cítí osvěžený a uvolněný, klouby jsou dostatečně zásobeny synoviální tekutinou (kloubním mazem), svalové a vazivové struktury oživeny čerstvou krví.

VEDE: Zuzka

REZERVACE LEKCE

 

PATANJALI YOGA EN

from September EVERY WEDNESDAY 8-9PM

Patanjali Yoga is the ancient Yoga which focuses Yoga and Ayurveda which is very helpful to control the disease, concentrate mind and get high level of spiritualization. It increases harmony, gives us a peaceful and pleasant life. This Yoga is combination of pranayama, aasanas and meditation which heals the body mind and spirit.

Maharishi Patanjali goes into inner side deeply and feels these steps himself and makes the human being close to the supreme power and gives purity to the soul. He wrote Yoga sutras which show the meaning of Yoga and philosophy of Yoga.

The class is in English.

TEACHER: Jana

RESERVATION
Pilates s prvky jógy

PILATES S PRVKY JÓGY

od září KAŽDÉ ÚTERÝ 19,45-21,00

Pilates je především zdravotní cvičení vhodné pro všechny. Pokud tak jako my v Bindu propojíme pilates s prvky jógy, vznikne nám báječný model, který nás zregeneruje, stabilizuje, zpevní, protáhne a zrelaxuje. Pilates s jógovými prvky je systém fyzického a duševního formování. Může nejen zvětšit Vaší fyzickou sílu, flexibilitu a koordinaci, ale také zmírnit stres, zlepšit duševní koncentraci a pečovat o nově nabytý pocit pohody.

Cvičení probíhá v pomalém tempu s důrazem na důkladnost provedení. Důkladné a plynulé cvičení může být neméně náročné, takže se možná taky zapotíte.

VEDE: Zuzka

REZERVACE LEKCE

VINJÁSA JÓGA

DOČASNĚ NENÍ

Budeme plynout na vlnách našeho dechu. Rozproudíme pránu – životadárnou energii, protáhneme a posílíme celé tělo a na závěr se ponoříme do klidu a uvolnění. Hodiny vinyasy jsou poměrně dynamické, což vyžaduje, aby se mysl v dané době soustředila. Samotná praxe je jako pohybová meditace. Ve chvíli, kdy spojíme dech a tělo, nemá naše mysl šanci bloudit, zůstáváme přítomní, ve stavu odevzdání a čistého bytí. Po lekci se budeme cítit silnější, pružnější, obratnější a také vyrovnanější, budeme odcházet s úsměvem :-).

VEDE: Marta

REZERVACE LEKCE

Vinjása Marta Martic