OTEVŘENÉ LEKCE

Nevíte jaká lekce je pro Vás ta pravá? Chcete si každý den vybrat jinou lekci podle toho, jak se právě cítíte? Nechcete se vázat zakoupením balíčku lekcí na sebe tématicky navazujících?

Pak jsou otevřené lekce vhodné právě pro Vás. Otevřené lekce Vám přináší různorodost v obsahu i vedení lekce.

Na všechny otevřené lekce je nutné se registrovat předem skrze rezervační systém studia, platba se provádí na místě či převodem. Rezervace je závazná, v souladu s podmínkami studia, pokud na rezervovanou lekci nemůžete dorazit, je nutné rezervaci včas zrušit.

Současně v Bindu nabízíme lekce různého zaměření. Lekce níže uvedené nejsou kompletním výčtem, stránky v tuto chvíli aktualizujeme. Všechny lekce V Bindu v tuto chvíli nabízené najdete zde:  rozvrh a rezervace

 

JÓGOBYTÍ

KAŽDÉ PONDĚLÍ 18,15-19,45

Jógobytí není cvičením bez pointy a smyslu. Je určeno pro jedince, kteří chtějí uchopit svůj život do vlastních rukou, protančit se v nádechu a ve výdechu ásanu za ásanou k skutečnějšímu vnímání sebe.

Základními kamenem hodiny je hatha jóga (flow) a jógová terapie.

VEDE: Maruška

REZERVACE LEKCE

HaTha – propojení mužského a ženského principu

KAŽDÁ LICHÁ STŘEDA 18,15-19,45

Ve významu slova HATHA se ukrývá potenciál souhry protikladů naturálních sil. Ha – je mužský aspekt v každém nás. Je to archetyp Slunce, projevuje se jako síla, aktivita, pohyb, Jang. Tha – je ženský spekt v nás, symbolizuje noc, archetyp stříbrného Měsíce, je to naše pasivita, plynulost, klid, hloubka, polarita Jin. Oba principy: Jin a Jang jsou dvě polarity jedné univerzální energie (prána, qi, čchi), které je obsažena ve všem.

Lekce se z pozvolného dechového cvičení a zvnitřnění plynule přesune do dynamičtější, aktivizační formy, abychom se pak mohli opět navrátit do zklidnění a rozvolnění. Procítit své bytí.

 

VEDE: Kristína

REZERVACE LEKCE

HATHA FLOW

DOČASNĚ NENÍ (KAŽDÉ ÚTERÝ 17,20-18,20)

V lekcích Hatha flow budeme jemně a s laskavostí vůči sobě samé/mu plout z jedné pozice do další. A přitom si dopřejeme čas zastavení, vydechnutí nepotřebného a nadechnutí nové síly.
Naladíme se na své tělo, na své flow. Budeme tančit, dupat a zpívat – zkrátka dělat to, co naše tělo, mysl a duše zrovna potřebuje.

Lekce je jemně dynamická, vhodná pro začátečníky i pokročilé. Každou lekcí nás bude provádět jiné téma (vděčnost, sebeláska atd.).

VEDE: Anna

REZERVACE LEKCE

VINJÁSA JÓGA

KAŽDÝ ČTVRTEK 18,15-19,15

Budeme plynout na vlnách našeho dechu. Rozproudíme pránu – životadárnou energii, protáhneme a posílíme celé tělo a na závěr se ponoříme do klidu a uvolnění. Hodiny vinyasy jsou poměrně dynamické, což vyžaduje, aby se mysl v dané době soustředila. Samotná praxe je jako pohybová meditace. Ve chvíli, kdy spojíme dech a tělo, nemá naše mysl šanci bloudit, zůstáváme přítomní, ve stavu odevzdání a čistého bytí. Po lekci se budeme cítit silnější, pružnější, obratnější a také vyrovnanější, budeme odcházet s úsměvem :-).

VEDE: Marta

REZERVACE LEKCE

Vinjása Marta Martic

Jóga pro začátečníky

JEMNÁ HATHA JÓGA

NEJEN ZAČÁTEČNÍCI

KAŽDÝ PÁTEK 18,00-19,15

Zjemněná forma hatha jógy, doporučujeme začátečníkům nebo lidem s jistým zdravotním omezením (vždy upozorněte předem lektora). Vhodná i pro pokročilé, kteří chtějí jemnou formou rozvolnit tělo i mysl a naladit se na víkend.

Lekce je zaměřena na jemnou práci s pozorností na úrovni těla (ásana), dechu (pránajáma), koncentrace (dháraná), končí vědomou relaxací.

VEDE: Zuzka

REZERVACE LEKCE

JIN JÓGA

KAŽDÁ SUDÁ STŘEDA 18,15-19,45

Jin jóga je hluboká uvolňující praxe, která přesahuje svalovou pružnost a proniká do tenzí vytvořených kolem kloubů, šlach, a fasciální tkáně. Prodloužená doba setrvání v této transformační praxi umožňuje pojivovým tkáním uvolnit napětí, zaktivovat regenerační schopnosti těla, umožnit průchodnost energie a oživit tím pohyblivost. Jinová jóga pracuje s tématem sebe-přijetí, důvěrou a odevzdáním se. Může se tak stát, že opadnou neužitečná brnění, napětí, kontrola a strachy. Je to hloubkový proces otevíraní se vlastnímu potenciálu.

Jedná se o styl jógy, který doplňuje jakékoliv fyzicky náročné cvičení nebo stresující životní styl.

VEDE: Kristína

REZERVACE LEKCE

Jin jóga

Gravid jóga

GRAVID JÓGA

KAŽDÉ PONDĚLÍ A ČTVRTEK 17-18

Gravid jóga nebo jednoduše jóga pro těhotné je určena nastávajícím maminkám, které překročily první trimestr gravidity a jejichž těhotenství není rizikové. Gravid jóga se od obyčejného kondičního cvičení s těhotnými liší v tom, že svým záběrem přesahuje “pouhou” přípravu na porod. Jóga pro těhotné učí maminky jak rozumět změnám na úrovni jejich těla i emocí, zbavuje je bolestí zad a kloubů, otoků, učí je správně dýchat a relaxovat. Jóga těhotným pomáhá si toto období užívat, vede je k tomu, aby je zdravě prožívaly, nikoliv jen přežívaly. Uvolňuje a posiluje nejvíce zatížené tělesné partie, zlepšuje cirkulaci krve v pánvi i dolních končetinách, zlepšuje trávení, napomáhá jako prevence otoků. Pomáhá maminkám komunikovat s dítětem už před narozením, učí je se uvolnit skrze zvládnutí práce s dechem.

VEDE: Jana, Maruška

REZERVACE LEKCE

HATHA JÓGA K VEČEŘI

KAŽDÉ ÚTERÝ 20-21

Hodina probíhá v klidnějším tempu a většinou se nepouštíme do žádných velkých akcí a těžších pozic. Hlavním cílem lekce je po celém dni protáhnout tělo, zrelaxovat svaly, zklidnit hlavu a celý organismus. Snad jedinou výjimkou bude nenásilné posílení centra, pánevního dna, a celého hlubokého stabilizačního systému páteře pro zdravé držení těla. Jinak připravíme tělo i mysl pro regeneraci. V průběhu nebo ke konci cvičení se zaměříme na usměrňování a práci s dechem, zapojíme různé techniky pránajámy (práce s dechem), abychom ještě více podpořili regenerační procesy.

Lekce je příležitostí protáhnout a vybalancovat tělo, posílit psychiku, zrelaxovat se a naučit se pracovat se svým dechem.

VEDE: Honza

REZERVACE LEKCE
Hatha jóga

PATANJALI YOGA EN

EVERY WEDNESDAY 8-9PM

Patanjali Yoga is the ancient Yoga which focuses Yoga and Ayurveda which is very helpful to control the disease, concentrate mind and get high level of spiritualization. It increases harmony, gives us a peaceful and pleasant life. This Yoga is combination of pranayama, aasanas and meditation which heals the body mind and spirit.

Maharishi Patanjali goes into inner side deeply and feels these steps himself and makes the human being close to the supreme power and gives purity to the soul. He wrote Yoga sutras which show the meaning of Yoga and philosophy of Yoga.

The class is in English.

TEACHER: Jana

RESERVATION

JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA

Ztuhlé klouby, napjaté svaly a pokřivena páteř –  podle orientálních představ tyto překážky způsobují, že se tok životní energie (prána) blokuje a stagnuje. Moderní západní pojetí se pak opírá o fakt, že kloubní spojení a úpony svalů jsou bohatě nervově bohatě zásobenými místy, a při jejich ztuhlosti či zbytečném napětí vzniká chronické podráždění s mnoha sekundárními důsledky.

Hatha jóga obecně upřednostňuje pomalé pohyby, plynulost a výdrž v pozicích. Člověk se po cvičení ásan cítí osvěžený a uvolněný, klouby jsou dostatečně zásobeny synoviální tekutinou (kloubním mazem), svalové a vazivové struktury oživeny čerstvou krví.

VEDE: Zuzka

REZERVACE LEKCE

 

Pilates s prvky jógy

PILATES S PRVKY JÓGY

Pilates je především zdravotní cvičení vhodné pro všechny. Pokud tak jako my v Bindu propojíme pilates s prvky jógy, vznikne nám báječný model, který nás zregeneruje, stabilizuje, zpevní, protáhne a zrelaxuje. Pilates s jógovými prvky je systém fyzického a duševního formování. Může nejen zvětšit Vaší fyzickou sílu, flexibilitu a koordinaci, ale také zmírnit stres, zlepšit duševní koncentraci a pečovat o nově nabytý pocit pohody.

Cvičení probíhá v pomalém tempu s důrazem na důkladnost provedení. Důkladné a plynulé cvičení může být neméně náročné, takže se možná taky zapotíte.

VEDE: Zuzka

REZERVACE LEKCE