OTEVŘENÉ LEKCE

Nevíte jaká lekce je pro Vás ta pravá? Chcete si každý den vybrat lekci podle toho, jak se právě cítíte?

Pak jsou otevřené lekce vhodné právě pro Vás. Otevřené lekce Vám přináší různorodost v obsahu i vedení lekce.

Zajistěte si své místo případně informace o změnách konání lekce registrací na lekci skrze rezervační systém studia.

JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA

KAŽDÁ STŘEDA 17-18

V rámci lekce propojujeme principy vývojové kineziologie a jógy. Vývojová kineziologie se zabývá tím, jak se z ležícího miminka stane vzpřímeně stojící člověk. Pozice z vývojové kineziologie simulují ty, které provádí naprosto přirozeně dítě, aby si zpevnilo svaly trupu, dostalo hlavní klouby do osy a aby se dokázalo postavit.  Tyto pozice se budeme učit, tak abychom se opět vrátili ke zdravému držení těla a obnovili si správné pohybové vzorce. Principy využijeme i při stavbě jógových ásan.

Je možné se přihlásit i na kurz za zvýhodněnou cenu lekcí.

VEDE: Petra

REZERVACE LEKCE

Jóga pro začátečníky

JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKY

KAŽDÁ STŘEDA 18,15-19,15

V rámci lekcí se budeme intenzivně věnovat učení a rozvíjení jednotlivých ásan a sestav. Naučíme se nejznámější jógovou sestavu Pozdrav slunce, ásany jako Bojovník I, II, Trikonásanu, Stoj na ramenou. Naučíme se správně provádět záklony a předklony, tak abychom v nich zapojily správnou svalovou souhru. Řekneme si o správných pohybových vzorcích. Ukážeme si jak v jednotlivých ásanách zapojit úchop a záměr. Povíme si i něco málo z teorie: Patanjaliho osmidílná stezka – jama a nijama, ásana, pránájámá atd.

Je možné se přihlásit i na kurz za zvýhodněnou cenu lekcí.

VEDE: Petra

REZERVACE LEKCE

JIN JÓGA

KAŽDÁ STŘEDA 19,30-21,00

Jin jóga je hluboká uvolňující praxe, která přesahuje svalovou pružnost a proniká do tenzí vytvořených kolem kloubů, šlach, a fasciální tkáně. Prodloužená doba setrvání v této transformační praxi umožňuje pojivovým tkáním uvolnit napětí, zaktivovat regenerační schopnosti těla, umožnit průchodnost energie a oživit tím pohyblivost. Jinová jóga pracuje s tématem sebe-přijetí, důvěrou a odevzdáním se. Může se tak stát, že opadnou neužitečná brnění, napětí, kontrola a strachy. Je to hloubkový proces otevíraní se vlastnímu potenciálu.

Jedná se o styl jógy, který doplňuje jakékoliv fyzicky náročné cvičení nebo stresující životní styl.

VEDE: Kristína

REZERVACE LEKCE

Jin jóga

HATHA FLOW

KAŽDÝ ČTVRTEK 18-19

V lekcích Hatha flow budeme jemně a s laskavostí vůči sobě samé/mu plout z jedné pozice do další. A přitom si dopřejeme čas zastavení, vydechnutí nepotřebného a nadechnutí nové síly.
Naladíme se na své tělo, na své flow. Budeme tančit, dupat a zpívat – zkrátka dělat to, co naše tělo, mysl a duše zrovna potřebuje.

Lekce je jemně dynamická, vhodná pro začátečníky i pokročilé. Každou lekcí nás bude provádět jiné téma (vděčnost, sebeláska atd.).

VEDE: Anna

REZERVACE LEKCE

GRAVID JÓGA

od září KAŽDÉ PONDĚLÍ 17,00-18,15 A STŘEDA 9,45-10,45

Gravid jóga nebo jednoduše jóga pro těhotné je určena nastávajícím maminkám, které překročily první trimestr gravidity a jejichž těhotenství není rizikové. Gravid jóga se od obyčejného kondičního cvičení s těhotnými liší v tom, že svým záběrem přesahuje “pouhou” přípravu na porod. Jóga pro těhotné učí maminky jak rozumět změnám na úrovni jejich těla i emocí, zbavuje je bolestí zad a kloubů, otoků, učí je správně dýchat a relaxovat. Jóga těhotným pomáhá si toto období užívat, vede je k tomu, aby je zdravě prožívaly, nikoliv jen přežívaly. Uvolňuje a posiluje nejvíce zatížené tělesné partie, zlepšuje cirkulaci krve v pánvi i dolních končetinách, zlepšuje trávení, napomáhá jako prevence otoků. Pomáhá maminkám komunikovat s dítětem už před narozením, učí je se uvolnit skrze zvládnutí práce s dechem.

VEDE: Jana, Maruška

REZERVACE LEKCE

Gravid jóga

PATANJALI YOGA EN

EVERY TUESDAY 8.15-9.15PM

Patanjali Yoga is the ancient Yoga which focuses Yoga and Ayurveda which is very helpful to control the disease, concentrate mind and get high level of spiritualization. It increases harmony, gives us a peaceful and pleasant life. This Yoga is combination of pranayama, aasanas and meditation which heals the body mind and spirit.

Maharishi Patanjali goes into inner side deeply and feels these steps himself and makes the human being close to the supreme power and gives purity to the soul. He wrote Yoga sutras which show the meaning of Yoga and philosophy of Yoga.

The class is in English.

TEACHER: Jana

RESERVATION